بازسازی ویلا (خدمات بازسازی ویلاهای قدیمی)

بازسازی و طراحی داخلی ویلاهای قدیمی

بازسازی ویلا یکی از اقداماتی است که باعث بهبود فرم ظاهری ساختمان و محیط داخلی آن می‌شد. در واقع در سال‌های اخیر نوسانات قیمت ملک و املاک سبب شده که افرا به جای تعویض محل زندگی و تفریحی خود به دنبال راهی برای اعمال تغییرات باشند. اجرای طراحی و بازسازی محیط داخلی و معماری کلی ویلا به شما این امکان را می‌دهد تا با صرف هزینه کمتر فضای متفاوت‌تری داشته باشید.

به بیان دیگر ایجاد تغییرات در معماری داخلی ویلا شرایطی را فراهم می‌کند تا با صرف هزینه بر اساس بودجه، بتوانید از امکانات رفاهی بهتر که مطابق با جدیدترین متد روز دنیا هستند بهره مند باشید. در واقع بازسازی برخی بخش‌های ویلا سبب می‌شد تا بتوانید مدت زمان بیشتری از امکانات آن استفاده کنید. این تغییرات شامل بخش‌های معماری ساختمان نیز هست و به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز بتوانید در متراژ بخش‌های مختلف ویلا مثل اتاق خواب یا سالن‌های پذیرایی تغییراتی را اعمال کنید.

بازسازی ویلا

شرایط لازم برای بازسازی ویلا

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، شرایط زمانی برای بازسازی ویلا است. به بیان دیگر برخی افراد برای انجام اقدامات بازسازی منتظر هستند که ویلا به سن بافت فرسوده برسد و در آن زمان کار بازسازی را آغاز کنند. این باور اشتباه را کنار بگذارید چرا که ممکن است گاهی به دلیل تغیر سلیقه افراد مخصوصا خانم‌ها، معماری ساختمان نیاز به تغیر داشته باشد.

در مورد بعدی ممکن است که نیاز باشد برخی بخش‌های ویلا مانند سالن پذیرایی و اتاق نشیمن از نظر متراژ یا معماری تغیر کنند در چنین حالتی یا باید بنا به سلیقه افراد ویلا را تعویض کنید یا با صرف هزینه کمتر کار بازسازی را آغاز نمایید. در واقع می‌توان دلایل بازسازی ویلا را در دو دسته بندی کلی قرار داد که شامل : بافت فرسوده و تغیر معماری بر اساس سلیقه و نیاز افراد است.

تفاوت بین بازسازی و نوسازی

بهتر است ویلا را بازسازی کنیم یا نوسازی؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که پیش از هر اقدام باید مورد توجه قرار بگیرد این است که قصد دارید ویلا را بازسازی کنید یا نوسازی؟ در پاسخ به این سوال باید دلیل کار خود را مشخص کنید، اگر نیاز به ایجاد تغیر تنها برای تنوع هستید پس بهتر است پ.ل خود را پس‌انداز کنید و تنها با چند تغیر کوچک در طراحی و رنگ آمیزی ویلا اقدام به نوسازی کنید. اما اگر محیط ویلا از نظر معماری قادر به رفع نیاز شما نبود، مثلا تعداد اتاق‌ها کم باشد یا اینکه فضای اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی کم‌تر از نیاز باشد، در این حالت می‌توانید با مراجعه به مجموعه‌های معتبر طراحی و دکوراسیون مثل سروین دیزاین، بهترین مشاوره‌ها را دریافت نمایید.

هزینه بازسازی ویلا چقدر است؟

از دیگر نکات مهم و قابل توجه پیش از زمان بازسازی ویلا، بر آورد هزینه آن است. برخی افراد تصور می‌کنند که برای انجام بازسازی باید مبلغ هنگفتی را هزینه کنند این در حالی است که شکا با هر میزان بودجه و پس‌انداز می‌توانید در جهت بازسازی محیط داخلی و معماری کلی ویلا اقدام کنید. در واقع بازسازی یک محیط با توجه به معیار‌های خاصی انجام می‌شود و محدودیت‌های خاصی ندارد.

به طور کلی عملیات بازسازی بازه گسترده‌ای دارد، می‌توانید با صرف هزینه کم برای رنگ آمیزی محیط اقدام به بازسازی کنید که به نوعی یک بازسازی به شمار می‌آید. این در حالی است که گاهی اضافه کردن طبقه یا اتاق، روف گاردن، استخر، منطقه بازی و… یک نوع بازسازی به شمار می‌آیند. در بازسازی ویلا در شمال اضافه کردن شیروانی به بخش‌های مختلف یا ساختن سایبان برای ماشین نیز به نوعی باز‌سازی محسوب می‌شود.

البته برای بازسازی ویلای قدیمی باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید چرا که ممکن است به دلیل بافت فرسوده، بعضی نقاط نیاز به ترمیم و مرمت داشته باشند که در این شرایط هزینه خرید مصالح را نیز باید در نظر بگیرید. اگر تصمیم به تخریب برخی بخش‌های ویلا دارید پیشنهاد می‌کنیم با مشورت کارشناسان در این زمینه اقدام کنید تا بتوانید با صرف هزینه کمتر بهترین نتیجه را دریافت کنید.

هزینه‌های بازسازی و نوسازی ویلا

باز‌سازی ویلا چه مدت طول می‌کشد؟

برای پاسخ دادن به این سوال نیز باید شرایط متفاوتی را در نظر گرفت؛ این که قصد دارید چه تغییراتی را اعمال کنید تاثیر زیادی در پاسخ به این سوال خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که چنانچه قصد تغییرات کلی را دارید نمی‌توانید در زمان بازسازی از محیط استفاده کنید پس بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاورین حرفه‌ای در ارتباط باشید و از آن‌ها بازه زمانی که برای بازسازی نیاز است را بپرسید.

به طور کلی بازه زمانی برای باز‌سازی ویلا بنا بر شرایط به سه دسته تقسیم می‌شود:

ساده‌ترین نوع بازسازی مربوط به تغییر رنگ و طرح داخل و خارج ویلا، تعویض کابینت و کمد، اعمال تغییر در دیوارپوش، کفپوش و سقف است که با توجه به نوع تغییرات شما در حدود 20 الی 50 روز طول می‌کشد. در این بازه زمانی مدت زمان دریافت سفارش متریال اولیه دخیل است.

 

بازسازی ویلا چقدر زمان میبره؟

باز‌سازی نوع دوم که در بازه زمانی 60 الی 90 روز طول می‌کشد علاوه بر موارد عنوان شده، تغییرات در رنگ نمای ویلا و تعویض تاسیسات ساختمان، تغییر در قسمت نورپردازی، عایق بندی لوله‌های خارجی نیز اضافه خواهد شد که البته این تغییرات هزینه بیشتری را برای شما به همراه دارد. لازم به ذکر است که این اقدامات با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ممکن است تغییر کند مثلا برای بازسازی ویلا در کرج ممکن است این بازه 2 ماه طول بکشد اما در شرایط آب و هوایی شمال ایران مدت بازسازی ویلا در مازندران بیش از 3 ماه شود.

نوع سوم از بازسازی ویلا تغییرات شامل تمام قسمت‌های ویلا است، در واقع می‌توان گفت که در این بازسازی که بازه زمانی آن از 3 ماه آغاز می‌شود و گاهی به دلیل تغییرات زیاد تا حدود 9 ماه به طول می‌انجامد، تمام بخش‌های ویلا تغیر می‌کنند. تصاویر بازسازی ویلا قبل و بعد از عملیات‌های طولانی بسیار دیدنی است چرا که در برخی موارد تعداد اتاق‌ها، فضای داخلی اتاق نشیمن و سالن پذیرایی، معماری و نمای خارجی ساختمان با تغیرات چشمگیری همراه هستند. در این مورد نیز شرایط جوی در مدت زمان بازسازی تاثیر گذار است و معمولا در بخش‌های شمالی که هوای بارانی زیادی را شاهد هستیم زمان بیشتری برای بازسازی ویلا در گیلانۀ گلستان و… نیاز دارید.

برای بازسازی ویلا باید چه مراحلی اجرا شود؟

با توجه به موارد عنوان شده، ایجاد تغییرات در فضای داخلی و نمای خارج ویلا در بازه زمانی متفاوتی قابل اجرا است چرا که برای هر نوع بازسازی باید اقدامات خاصی انجام شود. در این میان برخی اقدامات به صورت ثابت و بدون تغییر هستند و مهم نیست که شما قصد بازسازی ویلا در لواسان را دارید یا بازسازی نمای ویلا در تهران، در هر حالت باید این مراحل را بدون کم و کسر بگذرانید که شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با مراحل بازسازی و طراحی داخلی

هدف از بازسازی

پیش از اجرای عملیات بازسازی، دلیل آن را مشخص کنید. در واقع این اقدام به شما کمک می‌کند تا بتوانید راه حل‌های بهتری پیدا کنید چرا با شناسایی عیب و ایراد ویلا می‌توانید روش‌های بهتری برای تغییر آن بیابید. البته می‌توانید هدف خود از بازسازی را با مشاورین و طراحان حرفه‌ای درمیان بگذارید و از آن‌ها بخواهید که بهترین تغییرات را در اختیار شما بگذارند.

تعیین بودجه

پیش از انجام هر کاری میزان بودجه‌ای که برای اجرای بازسازی در نظر گرفته‌ای را به معمار یا طراح اطلاع دهید تا او بتواند بر اساس شرایط مالی شما بهترین تغییرات را اعمال نماید و از اعمال هزینه‌های بیشتر جلوگیری کند.

طراحی ویلا

از مهم‌ترین بخش‌هایی که پیش از بازسازی ویلا باید به آن توجه کرد، طراحی ویلا است که بر اساس آن مجموعه‌های طراحی و بازسازی با استفاده از جدید‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی مد نظر شما را با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید به صورت طرح سه بعدی و انیمیشن در اختیار شما قرار می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای این اقدام می‌توان به اعمال تغیرات بدون هیچگونه هزینه‌ای کرد. در واقع طرح ارائه شده کامپیوتری است و می‌توانید با توجه به سلیقه خود آن را تغیر دهید، در زمان بازسازی ویلای امجد با استفاده از این تکنولوژی تمامی مراحل از پیش به مشتری نمایش داده شد.

اجرای عملیات

در گام بعدی و پس از تایید شدن طراحی کلی بازسازی باید با توجه به نوع تغیرات، متریال و مصالح مورد نظر خریداری شود. لازم به ذکر است که کیفیت مواد اولیه تاثیر زیادی در کیفیت تغیرات خواهد داشت که بودجه‌ای که برای این کار اختصاص داده‌اید نیز در کیفیت متریال تاثیر گذار هستند.

مرحله بعدی به تخریب محل اختصاص داده می‌شود که بر اساس نوع تغیر شما متفاوت است، البته در برخی موارد که هدف شما از بازسازی اعمال تغیرات کوچک است و نیاز به تخریب ندارد این مرحله حذف خواهد شد.

در صورتی که بازسازی مورد نظر مشتری به تخریب مکان نیاز داشت، پس از اینکه عملیات تخریب به صورت کلی انجام شد باید به سراغ تعویض قطعات مربوط به بخش تاسیسات و قسمت الکتریکی ساختمان بروید.

در بازسازی‌های کلی پس از انجام مراحل توکار، قسمت‌های روکار مثل تعویض سنگ و کاشی، دیوارپوش و کفپوش، سقف‌ها اجرا می‌شود. دقت داشته باشید که اجرای تمامی مراحل باید براساس اولویت‌ها انجام شود. در گام بعدی مراحل نصب کمد‌های دیوار، کابینت‌ها و بخش‌های خارجی انجام می‌گیرد، در این حالت می‌توانید تقریبا پایان کار بازسازی را ببینید.

دقت داشته باشید که در تمامی مراحل بازسازی کلیه طراحی‌ها از نظر تغییرات در نما و خرید وسایل بر اساس سبک دکوراسیون داخلی ویلا انجام می‌شود. البته اگر در حال اجرا عملیات بازسازی باغ ویلا در کرج هستید باید بدانید که حتی عملیات مربوط به تغییرات در قسمت باغ و حیاط نیز با توجه به سبک انتخاب شده اجرا می‌شوند. مرحله آخر به انجام ریزه کاری‌ها اختصاص دارد و معمولا بین 3 الی 7 روز طول می‌کشد، در این مرحله می‌توانید به خوبی نتیجه کار را ببینید و در صورت تمایل ریزه کاری‌های مورد نیاز را تغییر دهید.

بازسازی بخش‌های مختلف ویلا به چه صورت است؟

در مراحل فوق با نحوه بازسازی ویلا به صورت کلی آشنا شدید و بر اساس نگاه کلی مراحل آن را بررسی کردید اما بهتر است کمی ریز بین تر باشیم و چگونگی مراحل اجرا و بازسازی بخش‌های مختلف از ویلا را بررسی کنیم که شامل موارد زیر است:

انتخاب اکسسور ها

ممکن است در نگاه اول این بخش اهمیت زیادی نداشته باشد اما با انتخاب درست اکسسوری و وسایلی که به تزئینات ساختمان می‌توانید محیط ویلا را منحصرا برای خود کنید. با وجود اینکه این اقدام کمی پرهزینه است اما می‌توانید با انتخاب رنگ و مدل خاص برای کابینت، شیرآلات، کاغذ دیواری و… طراحی داخلی متفاوت داشته باشد.

البته در زمان انتخاب کالا کیفیت آن را در اولویت قرار دهید تا بتوانید با صرف هزینه بیشتر از کیفیت آن برای سال‌های طولانی استفاده کنید، دقت داشته باشید که بین تمامی وسایلی که قصد خرید آن‌ها را دارید باید از نظر طرح و رنگ هارمونی وجود داشته باشد.

استفاده از آینه و پتینه کاری

اگر به دنبال دکوراسیون متفاوت و منحصر به فرد هستید پیشنهاد می‌کنیم برای قسمت سقف ویلا از قابلیت پتینه کاری استفاده کنید، اقدامی فوق العاده زیبا و خاص که به سادگی می‌تواند توجه افراد را به خود جلب کند. البته توجه داشته باشید که اجرای پتینه کار هم در فضای داخل و هم خارج قابل اجرا است و برای پوشش سقف و دیوار محیط‌هایی با متراژ زیاد می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید.

 در مقابل استفاده از آینه کاری در دکوراسیون داخلی برای محیط‌های کوچک از اهمیت زیادی برخوردار است، در واقع از جنبه کاربردی آیینه که بگذریم استفاده از این وسیله به بازتاب نورهای طبیعی کمک می‌کند و به این ترتیب در نورپردازی داخلی محیط نیز نقش موثر خواهد داشت.

تعویض درب و پنجره ها

معمولا ویلا محیطی برای گذراندن لحظات خوب با خانواده و دوستان است و گاهی شاهد اجرای مراسم مختلف مثل جشن تولد و عروسی در این محیط هستید، به همین دلیل در زمان بازسازی باید به تمام بخش‌های آن دقت کنید. البته منطقه‌ای که ویلا در آن بنا شده تاثیر زیادی در انتخاب وسایل و تجهیزات دارد. در بازسازی ویلا کردان علاوه بر موارد عنوان شده توجه داشته باشید که طرح و جنس درب و پنجره‌ها از بهترین متریال باشند تا علاوه بر جنبه زیبایی، طول عمر زیادی هم داشته باشند.

دیوار پوش‌ها در بازسازی و طراحی داخلی و خارجی

سرویس‌های بهداشتی

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در زمان بازسازی مورد توجه قرار می‌گیرد و گاهی با تغیرات زیادی همراه خواهد بود، سرویس‌های بهداشتی هستند. بدون شک این قسمت از ویلا به دلیل داشتن رطوبت بالا همواره با مشکلات و مسائل زیاد درگیر است، پس بازسازی آن تاثیر زیادی در معماری داخلی ویلا خواهد داشت.

در این قسمت می‌توانید قسمت‌هایی را با توجه به سبک دکوراسیون و طراحی داخلی محیط تغیر دهید، این تغیر شامل شیرآلات، کاشی‌ها، سیستم تهویه و … هستند. لازم به ذکر است که در زمان انتخاب انواع کاشی و سرامیک با بکار‌گیری رنگ گرم مثل کرم، طلایی و … فضای بهتری را ایجاد نماید.

آشپزخانه

از دیگر قسمت‌های ویلا که در زمان بازسازی حتما باید تغیراتی در آن اعمال شود، آشپزخانه است. این قسمت از خانه به دلیل داشتن حجم زیادی از وسایل همواره شلوغ به نظر می‌رسد و برای سرو سامان دادن به آن حتما باید طراحی خاصی را برای آن در نظر گرفت. برای اینکار می‌توانید با تعویض کابینت‌ها یا تغیر در طراحی کاشی این مکان را بازسازی نمایید. توجه داشته باشید که بازسازی آشپزخانه همواره مستلزم هزینه‌های زیادی است و پیش از هر اقدامی باید بودجه لازم برای این کار را در نظر بگیرید. البته در این بخش تعویض شیرآلات و سیستم الکتریکی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اتاق خواب

یکی از عمده دلایل بازسازی در ویلا، اضافه کردن اتاق خواب است. گاهی به دلیل اضافه شدن افراد لازم است که تغیراتی در معماری ویلا ایجاد شود، در واقع می‌توان با جابجایی برخی دیوار‌ها فضای اتاق را افزایش داد. البته گاهی برای ایجاد فضای بیشتر برخی افراد طبقاتی به را به ساختمان اصل اضافه می‌کنند و به معماری آن را به صورت دوبلکس طراحی می‌کنند. برای بازسازی اتاق می‌توانید از تغیرات ریز مثل تغیر در رنگ یا کاغذ دیواری شروع کرد. البته در تغیرات اساسی‌تر می‌توان به تعویض کمد و پنجره‌ها اشاره کرد که امکان داشتن فضای بهتر را برای شما فراهم می‌کند.

فضای سبز و حیاط

از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در بازسازی ویلا تغیر می‌کند فضای سبز و حیاط آن است، در واقع این بخش با تغیرات زیادی همراه و امکان تغیرات بنیادی زیادی فراهم خواهد بود. از مهم‌ترین تغیرات در این قسمت می‌توان به بازسازی استخر ویلا اشاره کرد که به شما امکان مانور دادن زیادی را می‌دهد، در واقع برای بازسازی استخر می‌توان از تغیر رنگ داخلی آن، نصب پله، ایجاد لبه‌های محکم و طرح‌دار نام برد.

در مراحل بعدی برای بازسازی حیاط ویلا می‌توان از فضای سبز، سنگ فرش، وسایل بازی، محل استقرار ماشین، سایه بان و… استفاده نمود. همچنین می‌توانید بخشی از محیط را برای اجرای بازی‌هایی همچون فوتبال، والیبال و… طراحی کنید. گفتنی است که بازسازی حیاط از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که به نوعی تمامی توجه افراد تازه وارد در زمان ورود به این بخش خواهد بود. در درجه اول بهتر است از جدید‌ترین مدل‌های درب‌های هوشمند برای ورودی اصلی استفاده کنید تا علاوه بر عبور مرور امن، ورود و خروج خودرو‌ها نیز به سادگی انجام گیرد.

بهترین شرکت طراحی و بازسازی ویلا

بازسازی ویلا به شما کمک می‌کند تا با صرف هزینه کمتر، محیط مناسبی را برای خود و خانواده ایجاد کنید. در واقع این اقدامات مجموعه‌ای از عملکرد‌های اجرایی هستند که در چارچوب اصلی محیط اجرا می‌شود، این اقدامات هزینه زیادی را در بر ندارد و چنانچه قصد دارید محیط جذاب و شیکی داشته باشید می‌توانید به شرکت‌های طراحی و دکوراسیون داخلی مراجعه نمایید. و می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید بهترین و کم هزینه‌ترین سبک را انتخاب نمایید.

اجرای عملیات بازسازی محیط‌های مختلف نیاز به تخصص و حرفه لازم دارد و برای انجام آن باید با افراد حرفه‌ای و متخصص مشورت کنید. در واقع می‌توان گفت که این اقدامات نیاز به اجرای ایده‌های خلاقانه دارد به این ترتیب می‌توانید با مراجعه به مجموعه ی‌سروین دیزاین و بهره‌مندی از وجود طراحان خلاق و حرفه‌ای این اقدامات را بدون مشکل، با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام دهید.

 

سوالات متداول

بازسازی و طراحی داخلی ویلا چه اهمیتی دارد؟

بدون شک تاثیر زیادی در نمای داخلی محیط خواهد داشت و به شما کمک می کند تا بتوانید با صرف هزینه کمتر از داشتن یک محیط متفاوت و شیک لذت ببرید.

چه عواملی در قیمت بازسازی ویلا تاثیر گذار است؟

میزان تغییرات مورد نظر شما از نظر سبک طراحی، متریال مورد نیاز و میزان بازسازی از مهم ترین عوامل به شمار می آیند.

برای بازسازی ویلا به کجا باید مراجعه کرد؟

کمپانی و شرکت های طراحی زیادی در این زمینه فعالیت دارند که سروین دیزاین با شهرت و سابقه ی درخشان خود یم انتخاب ایده آل به شمار می آید.

دکمه بازگشت به بالا