خدمات دکوراسیون داخلی منزل | طراحی دکوراسیون داخلی منازل

خدمات دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل یکی از اقدامات پرطرفدار در زمینه طراحی و معماری داخلی است که برای طراحان این صنعت به عنوان یک بخش پول ساز معرفی می‌شود. طراحی داخلی منزل مجموعه اقداماتی است که به بهتر شدن فضای حس و حال محیط و نوع چیدمان وسایل کمک می‌کند. بر اساس جدید‌ترین متد روانشناسی انرژی‌های محیط اطراف می‌تواند بر روی احوال افراد تاثیر بگذارد به همین دلیل است که در محیط‌هایی با دیزاین شلوغ و نامنظم احساس ترس و اضطراب می‌گیریم.

این راهنمایی روانشناسان سبب شده که طراحان و دکوراتور‌های حرفه‌ای با کمک علوم روانشناختی بهترین رنگ و چیدمان را برای دکوراسیون‌های مختلف انتخاب کنند. امروز با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین دکوراسیون داخلی منزل و سبک‌های متفاوت آن بپردازیم.

خدمات طراحی دکوراسیون منازل

بهترین ایده برای دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل یکی از از زیر شاخه‌های دکوراسیون و طراحی داخلی است که به شما کمک می‌کند تا فضایی بهتر برای محیط زندگی خود استفاده کنید. در واقع شما می‌توانید با چند تغییر کوچک در رنگ دیوار یا پرده‌ها، چیدمان وسایل و … فضایی دلنشین و دنج در خانه فراهم کنید تا گرما و صمیمیت بیشتری به محیط داخلی بدهید. برخی افراد تصور می‌کنند که این اقدامات هزینه‌های زیادی را در بردار، این تصور اشتباه را کنار بگذارید و به دنبال تغیرات کوچک باشید.

همانطور که گفتیم می‌توانید با چند تغیر کوچک فضای داخلی خانه را تغیر دهید، البته این تغیرات باید بر اساس استاندارد‌های دکوراسیون انجام شود. برای این کار می‌توانید با از دکوراتور‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. اما اگر به دنبال تغیر اساسی در دیزاین منزل هستید می‌توانید با بر اساس اصول دکوراسیون داخلی منزل عمل کنید و تمام بخش‌های خانه مثل اتاق‌ها، آشپزخانه، سالن پذیرایی و… را در این تغیر جای دهید.

 

دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه

برای اینکه بتوانید دیزاین منزل را به کلی تغیر دهید نیازی نیست که تمام وسایل را عوض کنید، برخی افراد با این تصورات اشتباه مبلغ زیادی را برای تغیر دکوراسیون داخلی منزل هزینه می‌کنند. در گام اول پیشنهاد می‌کنیم کار را به کاردان بسپارید و از یک شرکت طراحی و دیزاین بخواهید که در این مسیر شما را همراهی و راهنمایی کند، این کار به شما کمک می‌کند تا بر اساس اصول و استاندارد عمل کنید و در نهایت خانه‌ای پر از حس آرامش و آسایش داشته باشید.

همانطور که می‌دانید آشپزخانه یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های خانه است و حجم زیادی از اثاثیه را در خود جای داده پس در گام اول به سراغ آشپزخانه بروید. در سال‌های اخیر استفاده از کابینت‌های مدرن با داشتن ظاهر ساده و جمع و جور بسیار مد شده چرا که در عین سادگی بسیار زیبا به نظر می‌آیند و به نوعی یک پوشش مطلوب برای شلوغی آشپزخانه هستند.

به طور کلی انتخاب بهترین دکوراسیون آشپزخانه با توجه به سبک دکوراسیون منزل صورت می‌گیرد چرا که شما نمی‌توانید از سبک مدرن برای آشپزخانه استفاده نمایید در حالی که سایر بخش‌های خانه مثل اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی با سبک کلاسیک دیزاین شده باشد. وجود هماهنگی بین سبک‌های انتخابی جلوه لوکس و شکیل به دکوراسیون منزل می‌دهد. 

با اطلاع از این موضوع انتخاب بهترین طراحی داخلی منزل امری بسیار ساده است. در واقع انتخاب سبک طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مانند سایر قسمت‌ها نیاز به نظرسنجی همه افراد خانواده ندارد و تنها خانم‌ها می‌توانند در این باره تصمیم بگیرند، پس با یک نظر واحد روبرو هستید. البته انتخاب سبک طراحی به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متراژ آشپزخانه
  • نحوه چیدمان وسایل
  • نوع چینش کابینت ها
  • حجم لوازم آشپزخانه
  • محل قرار گرفتن اوپن
  • میزان دریافت نور طبیعی
  • و….

توجه به این نکات در تغیر دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه تاثیر زیادی خواهد داشت.

بهترین دکوراسیون داخلی برای خانه‌های بزرگ

بهترین دکوراسیون داخلی منزل با متراژ متفاوت

همانطور که گفتیم برای انتخاب یک دکوراسیون شیک و جذاب به هماهنگی بین بخش‌های مختلف خانه نیاز داریم، اما این میزان از هماهنگی را باید در چه متراژی جای داد؟ چگونه می‌توان بهترین سبک دکوراسیون را برای خانه انتخاب کرد چه عواملی می‌تواند در نوع چیدمان لوازم تاثیر گذار باشند؟

برای اینکه به یک پاسخ درست برسید باید یک سری از پارامتر‌ها را در نظر بگیرید که شامل موارد زیر هستند:

متراژ خانه، معماری منزل، میزان نور طبیعی دریافتی، نوع خانه از نظر ویلایی یا آپارتمان، محل قرار گرفتن اتاق‌ها، پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی

این موارد تاثیر زیادی در انتخاب بهترین دکوراسیون داخلی منزل دارد اما در میان موارد عنوان شده از همه مهم‌تر متراژ خانه است که تعیین‌کننده سبک دکوراسیون خواهد بود

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در سال‌های اخیر زندگی آپارتمان نشینی تاثیر زیادی در بسیاری از پارامتر‌های طراحی و دیزاین داشته است، در واقع این خانه‌های نقلی و کوچک محدودیت‌های زیادی را به همراه داشته ودست طراحان را برای دیزاین‌های متفاوت و جذاب بسته است. اما در مقابل می‌توان از ایده‌های متنوع و متفاوت برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک استفاده نمود. 

معمولا در زمان ساخت خانه‌های کوچک برای اینکه پذیرایی بزرگ‌تر باشد، خانه را تک خوابه می‌سازند اما در بعضی مواقع برای داشتن یک اتاق بیشتر طراحان مجبور به کم کردن متراژ پذیرایی هستند. این تغیرات بر روی آشپزخانه و حتی سرویس‌های بهداشتی اعمال شده و دکوراتور‌ها برای طراحی این خانه‌ها مجبور به حذف بخشی از دیزاین انتخاب شده هستند.

انتخاب سبک کلاسیک برای خانه‌های کوچک به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود اما اگر به این سبک علاقه مندید می‌توانید از یک مبل سه نفره کلاسیک در خط طولی پذیرایی استفاده کنید. اگر پذیرایی آفتابگیر دارید به هیچ عنوان از پرده‌های ضخیم استفاده نکنید و اجازه دهید فضای خانه با نورپردازی طبیعی دلنشین‌تر شود. 

دکوراسیون داخلی منزل دوبلکس

در مقابل محدودیت‌هایی که برای طراحی و دیزاین خانه‌های کوچک وجود دارد، در انتخاب بهترین دکوراسیون داخلی منزل دوبلکس می‌توانید مانور بدهید، فضای بزرگ، چشم‌انداز عالی، نورگیری مناسب و… از دیگر ویژگی‌های خانه‌های دوباکس به شمار می‌آیند. البته با وجود اینکه خانه‌های دوبلکس قابلیت طراحی و دیزاین متفاوتی دارند اما از هزینه‌های بیشتری نیز برخوردارند، بهتر است بدانید که برای چیدمان این منازل حتما باید با طراحان حرفه‌ای در زمینه دیزاین و دکوراسیون مشورت کنید تا بتوانید فضای دنج و دلنشینی داشته باشید.

همانطور که می‌دانید خانه‌های دوبلکس به خانه‌های دو طبقه‌ای گفته می‌شود که طبقه زیرین شامل سالن پذیرایی و نشیمن است و در طبقه ی‌بالا اتاق‌های خواب قرار دارند، این دو طبقه به واسطه پلکان داخلی به هم متصل می‌شوند و همین امر سبب می‌شود که فرم پلکان و نقش آن در طراحی خانه مهم باشد.

بهترین دکوراسیون داخلی برای منازل دوبلکس

برای طراحی منازل دوبلکس دست شما برای انتخاب سبک دکوراسیون باز است، معمولا در این خانه‌ها از سبک کلاسیک با ماهیت پرزرق و برق و تجمل گرا بیشتر استفاده می‌شود. پرده‌های سلطنتی و لوکس با یالان‌های مخمل و مبلمان کلاسیک شکوه و قدرت خاصی به محیط می‌دهد. در ترکیبات رنگی این سبک همه چیز به شکل اغراق آمیزی غلیظ به نظر می‌رسد و همین نقطه تضاد سبک کلاسیک با دیگ سبک‌های دکوراسیون به شمار می‌آید.

در مقابل برخی افراد سبک دکوراسیون مدرن را برای خانه‌های دوبلکس استفاده می‌کنند، محیطی ساده و بدون اغراق که همه چیز با یک نظم خاصی در کنار هم چیده شده‌اند. دیزاین متفاوت و خلوت که به سادگی می‌توانید جز به جز آن را به خاطر بسپارید، در واقع این سبک دکوراسیون برای افرادی که تمایل به شلوغی زیاد ندارند بسیار ایده آل است. در این نوع دکوراسیون استفاده از رنگ‌های تک اولویت دارد و معمولا رنگ‌هایی که استفاده می‌شوند در یک طیف رنگی قرار دارند. 

تفاوت دکوراسیون داخلی منزل در نقاط مختلف دنیا

تفاوت در سلیقه‌ها سبب شده که شاهده طراحی و سبک‌های متفاوتی از دکوراسیون باشیم، سبک کلاسیک، مدرن، روستیک، تلفیقی و سبک‌های متفاوتی که هر یک بر اساس تمایل و سلیقه افراد مختلف در سراسر دنیا به وجود آمده‌اند. بدون شک فرهنگ و تمدن افراد در ایجاد این سبک‌ها نقش عمده‌ای داشته و همین امر سبب شده که امروزه در مناطق مختلف جهان شاهد اجرای سبک‌های متفاوتی باشیم.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

دنیایی از طرح و رنگ را می‌توانید در سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ببینید، در این سبک انرژی‌های مثبتی نهفته شده که به محض ورود به خانه ی‌توانید آن را به خوبی حس کنید. گرما و صمیمیتی که در فضای خانه حکمرانی می‌کند از شاخصه‌های اصلی این سبک به شمار می‌آید. لوازم سنتی با رنگ و لعاب خاص، ظروف سفالی و فرش‌های سنتی مجموعه ی‌عناصری است که بیانگر سبک سنتی ایرانیان هستند. 

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی به نوعی بیانگر فرهنگ و تمدن ایران باستان است و حال و هوای آن زمان را تداعی می‌کند. استفاده از ظرف‌های میناکاری شده در کنار قالیچه‌های لاکی رنگ و گلدان‌هایی با گل‌های طبیعی که از این سوی به آن سوی خانه می‌روند یادآور حس و حال فرهنگ غنی ایرانیان است. در سبک دکوراسیون ایرانی ستفاده از هر وسیله‌ای مشورت بر اصالت آن است و همین امر سبب شده که با اضافه شدن وسایل مختلف گرما و دلنشینی خاصی فضا را احاطه کند.

با وجود اینکه در سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی می‌توانید تمدن و فرهنگ ایرانیان را ببینید، اما این کشور هزار فرهنگ خود دارای زیر مجموعه‌هایی است که بر اساس اقلیم هر شهر و استان می‌توانید شاهد دیزاین‌های مختلفی از آن باشید. در واقع در هر بخش از ایران سبک‌های مختلفی از دکوراسیون با توجه به فرهنگ آن منطقه شکل گرفته که شامل موارد زیر هستند:

دکوراسیون داخلی منزل اراک

دیزاین متفاوت و سنتی که فرهنگ غنی مردمان مناطق مرکزی را به نمایش می‌گذارد، در این دکوراسیون ایده آل‌هایی وجود دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به استفاده از لوازم و اجسام طبیعی و چوبی اشاره کرد. برای انتخاب بهترین دکوراسیون داخلی منزل اراک می‌توانید با طراحان حرفه‌ای در این شهر مشاوره داشته باشید تا با کمک آن‌ها بتوانید بهترین المان‌ها را برای دیزاین خانه خود انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که اقلیم آب و هوایی این منطقه تاثیر زیادی در خرید لوازم و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی دارد.

دکوراسیون داخلی منزل در اصفهان

این مدل از طراحی داخلی دنیایی از فرهنگ و تمدن را به رخ بیننده می‌کشد، ظروف مینا کار شده و فرش‌های دستبافت سنتی نزدیک‌ترین طراحی به دکوراسیون ایرانی سنتی دارد، اگر به دکوراسیون داخلی منزل اصفهان علاقه‌مند هستید پس بدون شک باید به دنبال طراحی‌های زیبا و سنتی باشید. در این مناطق با توجه به فرهنگ مردم و علاقه زیبا آن‌ها به دکوری‌های دست ساز و فرش‌های دستباف شاهده زیبا‌ترین طراحی و چیدمان منزل خواهید بود.

دکوراسیون داخلی منزل در اهواز

شرط اول دکوراسیون داخلی منزل اهواز استفاده از رنگ‌های روشن برای جذب کمتر گرما است همچنین در چیدمان این سبک حتما مدل‌های مختلفی از تجهیزات خنک‌کننده را خواهید دید. فرهنگ اقلیمی این منطقه به شما اجازه استفاده از پنجره‌های زیاد را در معماری داخلی می‌دهد از این رو باید به فکر نصب پرده‌های زیبا و ست باشید.

شرایط آب و هوایی و اقلیمی این منطقه در انتخاب نوع معماری خانه‌ها تاثیر گذار است از این رو می‌تواند در نوع چینش وسایل و نحوه طراحی داخلی منزل نیز تاثیر گذار باشد. البته برای داشتن بهترین طراحی و دکوراسیون داخلی باید با دکوزاتور‌های حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید.

دکوراسیون داخلی منزل اروپایی

سبک کلاسیک با آن همه رنگ و لعاب تجمل گرایانه یاد‌آور فیلم‌های قدیمی اروپایی است، دوران کلاسیک که همه چیز بر اساس قاعده و اصول خاصی بود و رعایت استاندارد‌ها الزامی بودند. البته امروزه دنیای مدرن و سبک ساده و دلنشین آن جایگاه خاصی در میان دکوراسیون خانه‌های اروپایی به خود اختصاص داده اما هنوز هم خانه‌های اشرافی بزرگی هستند از معیار‌های سبک دکوراسیون کلاسیک پیروی می‌کنند. 

دکوراسیون داخلی منزل اروپایی با این همه پیشرفت روز افزون در این قاره تنها شامل دو سبک کلاسیک و مدرن نیست، در واقع می‌توان گفت که اروپا سرمنشا ایده‌های جدید در طراحی است و همین امر سبب شده که انواع سبک‌های دکوراسیون روستیک، ساحلی، شابی شیک، آرت دکو و … سر منشا اروپایی دارند. 

در دیزان و طراحی اروپایی استفاده از گل‌های طبیعی حرف اول را می‌زند، علاوه بر این دکوراتور‌ها توجه زیادی به متریال چوب دارند از این رو می‌توانید در تمامی سبک‌های دکوراسیون رد پایی از چوب ببینید. تناژ رنگی استفاده شده در سبک دکوراسیون اروپایی از دو یا سه رنگ هم سطح فراتر نمی‌رود همین اصل سبب ایجاد تفاوت واضح بین این سبک با دیگر سبک‌های دکوراسیون است.

دکوراسیون داخلی منزل امریکایی

ترسیم دنیایی آزاد و قابل دسترس تنها با انتخاب دکوراسیون آمریکایی امکان‌پذیر است، در این سبک شما به همچیز دسترسی دارید و می‌توان گفت که سبک دکوراسیون آمریکایی دقیقا همان چیزی است که خانم‌ها را جذب می‌کنمد، فضای باز برای آشپزخانه که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید میز غذا خوری را وسط آشپزخانه قرار دهید بدون اینکه مشکلی برای باز شدن درب کابینت‌های بزرگ و جادار آن به وجود آید.

یکی از مهم‌ترین پارامتر‌هایی که باعث تفاوت آن با سایر سبک‌های دکوراسیون می‌شد، فضای بزرگ و دوستانه در قسمت نشیمن است که به شما این این امکان را می‌دهد تا بتوانید دورهمی‌ها و میهمانی‌های دوستانه خود را در آنجا برگزار کنید. البته این تمام ماجرا نیست چرا که در سبک آمریکایی بخش قابل توجهی از فضای منزل نیز به اتاق غذاخوری اختصاص داده می‌شود، به گونه‌ای که می‌تواند میز غذا خوری را در خود جای داده و میزبان شما در وعده‌های غذایی باشد.

در طراحی و دیزاین سبک آمریکایی دست شما برای انتخاب رنگ‌ها باز است، در واقع این سبک نیاز به طراحی و دیزاین خاصی بر روی دیوار و کفپوش‌ها ندارد. برای نور پردازی معمولا از لامپ‌های بزرگ در مرکز اتاق نشیمن استفاده می‌شود و این منبع نوری می‌تواند ساز قسمت‌ها را تحت الشعاع قرار دهد. البته نور پردازی داخل اتاق‌ها متفاوت است و می‌توانید از دیوار کوب‌های تزئینی نیز استفاده نمایید.

شاخص‌ترین ویژگی دکوراسیون داخلی آمریکایی خلوت بودن دیوار‌ها است، در این سبک طراحان از دیزاین شلوغ استفاده نمی‌کنند و معمولا شما تابلو یا دکوری‌های آویزان به دیوار را خیلی نخواهید دید. تناژ رنگی استفاده شده در این سبک دکوراسیون بسیار جذاب است و به طور باورنکردنی همه چیز به هم می‌آید. 

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

در سال‌های اخیر توجه افراد به سادگی در طراحی و دیزاین جلب شده و آن‌ها به دنبال داشتن یک دکوراسیون ساده اما شیک و جذاب هستند. دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن یکی از محبوب‌ترین مدل‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا به دور از هر گونه شلوغی و اغراق یک طراحی ساده و لوکس برای محیط داخلی خانه انتخاب نمایید. معمولا در سبک مدرن از رنگ‌های خنثی بیشتر استفاده می‌شود و هیچ گونه پیچیدگی در چیدمان وسایل وجود ندارد.

استفاده از رنگ‌هایی سفید، طوسی، سبز سیج، کرم، آبی لاین، نقره‌ای و … نقش عمده‌ای در داشتن دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده دارد. حس و حال سبک مدرن مانند پیاده روی در یک جاده صاف و زیبا است که در آن هیچ پستی و بلندی وجود ندارد، اگر روحیه سازگار با این محیط را دارید می‌توانید از این سبک استفاده نمایید.

سروین دیزاین با سال های تجربه در اجرای نماهای داخلی مدرن بهترین گزینه برای شماست که دوست دارید دکوراسیون داخلی منزل خود را به سبک های مدرن اجرا کنید.

نمایی از اجرای سبک مدرن در اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک

این سبک از طراحی و دکوراسیون داخلی یاد‌آور فیلم‌های کلاسیک هالیوودی است، طراحی‌های اغراق‌آمیز که به وضوح اشرافی بودن محیط را فریاد می‌زند. سبک کلاسیک یکی از سبک‌های پرطرفدار در طراحی و دیزاین منزل به شمار می‌آید و معمولا افرادی این سبک را برای محیط زندگی خود انتخاب می‌کنند که تمایل به داشتن خانه‌هایی لوکس و پر زرق و برق دارند.

استفاده از مبلمان‌های سلطنتی با رنگ‌های چوب یا طلایی براق، کفپوش‌های چوبی یا سرامیکی، وسایل تزئینی و دکوری ک در کنار گلدان‌های بزرگ از گل‌های طبیعی و مصنوعی خودنمایی می‌کنند از مهم‌ترین مشخصه‌های این سبک به شمار می‌آیند. نوع چیدمان این سبک شلوغ است و معمولا نمی‌توانید فضای خالی در آن پیدا کنید، البته توجه داشته باشید که همه چیز بر اساس نظم و قاعده خاصی در کنار هم قرار دارند از این رو حس سرسام یا شلوغی نخواهید داشت.

معمولا افرادی سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک انتخاب می‌کنند که علاقه زیادی به تجمل گرایی دارند چرا که در این سبک از ساعت‌های چوبی، ویترین‌های بزرگ، مبلمان سنگین و اکسسوری‌های شلوغ استفاده می‌شود و می‌توان گفت یک سبک اروپایی و کاملا خاص است که البته برای پیاده‌سازی نیاز به فضای استاندارد دارد، اگر در آپارتمان یا خانه‌های کوچک زندگی می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم که این سبک را فراموش کنید.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

سبک روستیک دنیای فراموش شده‌ای را به ما نشان می‌دهد که در تعامل با تکنولوژی از یاد ما رفته است، سبک روستایی یا روستیک یادآور کلبه‌های جنگلی است که حس و حال گذشته را زنده می‌کند. در طراحی و دیزاین خانه به این سبک، چوب و سنگ نقش عمده‌ای را ایفا می‌کنند. در واقع می‌توان گفت که متریال مهم سبک روستیک استفاده از وسایل چوبی و سنگی است که به زیبا‌ترین شکل ممکن طراحی شده‌اند.

سادگی و جذابیت سبک روستیک یکی از عمده دلایل محبوبیت آن به شمار می‌آید و همین امر سبب شده که گرایش افراد به داشتن این نوع دیزان و چیدمان افزایش پیدا کند. شاخص اصلی سبک روستیک استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک است و شما در طراحی بسیاری از وسایل خانه به خوبی می‌توانید این شاخصه را ببینید.

دکوراسیون داخلی منزل با چوب و سنگ به عنوان متریال اصلی این سبک گرما و صمیمیت خاصی به طراحی داخلی خانه می‌دهد، علاوه بر این وجود گلدان‌های بزرگ گل طبیعی یا درختچه‌های کوچک در گوشه و کنار خانه به ساگی حس آرامش را در در روح افراد ایجاد می‌کند.

نقش رنگ‌ها در طراحی داخلی خانه

بدون شک رنگ‌ها تاثیر زیادی در روحیه افراد دارند و همین امر سبب شده که در علم روانشناسی رنگ‌ها را با مفاهیم و تاثیراتی که دارند نامگذاری کنند. به عنوان مثال تاکید می‌کنند که در غذا یا ترکیبات رنگی ظرف غذای کودک از رنگ‌های قرمز، نارنج و زرد استفاده شود چرا که این رنگ‌ها می‌توانند هیجان و اشتهای افراد را تحریک کند. رنگ‌های آبی، طوسی، سبز و سفید انتخاب ایده آلی برای اتاق خواب هستند چرا که قرار گرفتن در محیطی با این ترکیبات رنگی باعث کاهش هیجان و افزایش سطح آرامش خواهد شد.

در سال‌های اخیر و به دلیل استفاده زیاد از سبک دکوراسیون مدرن، تمایل افراد برای داشتن دکوراسیون‌هایی با رنگ خنثی افزایش پیدا کرده است، در واقع این رنگ‌ها می‌توانند سادگی را در طراحی داخلی حفظ کنند و به راحتی قابل ست کردن با دیگر رنگ‌ها هستند. البته سبک مدرن تنها در رنگ‌های خنثی خلاصه نمی‌شود و گاهی ممکن است افراد از رنگ‌های گرم مثل نارنجی و زرد در دکوراسیون‌های مدرن نیز استفاده کنند که به آن طراحی تضاد گفته می‌شود.

دکوراسیون داخلی منزل با رنگ طوسی یکی از ایده آل‌های سبک مدرن است که به واسطه آن می‌توان آرامش خاصی به محیط بدهید، در واقع رنگ طوسی یکی از بهترین رنگ‌های خنثی به شمار می‌آید که امکان ست کردن با رنگ‌های زیادی را برای شما فراهم می‌کند. 

تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

تاثیر استفاده از کاغذ دیواری و دیوار پوش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

دیوار پوش‌ها از دیگر عوامل تاثیر گذار در طراحی داخلی منزل به شمار می‌آید، با استفاده از دیوار پوش‌های متفاوت می‌توان جذابیت خاصی به دکوراسیون داد. کاغذ دیواری یکی از محبوب‌ترین دیوار پوش‌ها است که به دلیل داشتن تنوع بالای طرنگ و طرح یک انتخاب ایده آل برای انواع سبک‌های دکوراسیون به شمار می‌آید.

دکوراسیون داخلی منزل با کاغذ دیواری

در طراحی و تولید انواع کاغذ دیواری از متریال متفاوتی استفاده می‌شود که تاثیر زیادی در قیمت آن دارد، با خرید نمونه‌های با کیفیت از مرغوبیت و زیبایی این محصول لذت ببرید. البته عامل دیگری در قیمت کاغذ دیواری تاثیر گذار است که از مهم‌ترین آن می‌توان به طرح و رنگ آن اشاره کرد.

معمولا برای دیزاین و طراحی داخلی مدرن از کاغذ دیواری‌های تک رنگ استفاده می‌شود، البته در طراحی‌های جدید نمونه‌ای از کاغذ دیواری با طرح سه بعدی برای سبک مدرن طراحی شده که می‌تواند جلوه و نمای جذابی به طراحی داخلی خانه بدهد. البته این تمام ماجرا نیست و کاغذ دیواری‌های سه بعدی با طراحی متفاوت به بازار عرضه می‌شود که مخصوص سبک‌های مختلف دکوراسیون هستند.

دکوراسیون داخلی منزل با سنگ آنتیک

یکی از جدید‌ترین متد‌هایی که برای پوشش دهی دیوار‌ها مورد استفاده قرار گرفته، سنگ آنتیک است که به دلیل داشتن تنوع در طرح و رنگ به شما این اجازه را می‌دهد تا در سبک‌های متفاوت دکوراسیون از آن‌ها استفاده نمایید. از مهم‌ترین مزایای استفاده از سنگ آنتیک به عنوان دیوار پوش می‌توان به کیفیت بالای آن اشاره کرد که باعث افزایش طول عمر و کیفیت طراحی داخلی خانه خواهد شد، علاوه بر این تمیز کردن آن به نسبت کاغذ دیواری بسیار ساده‌تر است.

بهترین شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون منزل

در سال‌های اخیر تمایل افراد به داشتن دیزاین متنوع و طراحی‌های شیک سبب شده دکوراتور‌ها ایده‌های متفاوتی را طراحی کنند. سبک‌های فوق العاده و خلاقانه برخی از شرکت‌های طراحی و دکوراسیون سبب محبوبیت آن‌ها در شده و به همین دلیل می‌توان آن‌ها را جز بهترین شرکت‌های طراحی داخلی معرفی نمود. در این مجموعه‌ها افراد خلاق و حرفه‌ای حضور دارند که بدون محدودیت و تنها بر اساس علایق شما اقدام می‌کنند، در واقع آن‌ها سعی می‌کنند با توجه به متراژ خانه بهترین ایده‌ها را به کار بگیرند. سروین دیزاین یکی از این مجموعه‌ها است که رضایت مشتریان را اولویت کار خود قرار داده است و با ارائه جدید‌ترین مدل‌های طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، بهترین‌ها را برای شما به همراه دارد.

سوالات متداول

در بهترین دکوراسیون داخلی منزل چه نکاتی اهمیت دارد؟

مهم ترین نکاتی که در طراحی و دیزاین منزل تاثیر گذار است شامل مواردی مثل نور پردازی، سبک انتخاب شده و در نهایت طرح و رنگ

برای خانه های کوچک از چه سبک دکوراسیون باید انتخاب شود؟

با توجه به متراژ خانه استفاه از سبک مدن امکان داشتن فضای مفید بیشتری را برای شما فراهم می کند.

بهترین سبک ها برای طراحی و دیزاین خانه کدامند؟

تنوع بالای سبک های دکوراسیون امکان داشتن ایده های متفاوت را برای شما فراهم می کند که البته باید برای اجرای آن به متراژ خانه و معماری داخلی توجه کنید، سبک کلاسیک و مدرن ایده آل ترین مدل های طراحی هستند.

دکوراسیون داخلی منزل یکی از امکاناتی است که توسط کمپانی‌های بزرگ در سراسر دنیا عرضه می‌شودف تاثیر سبک دکوراسیون بر روحیه افراد ساکن با توجه به علم روانشناسی تایید شده، به همین دلیل طراحان حرفه‌ای سعی دارند با به کار‌گیری جدید‌ترین متد روانشناختی بهترین استفاده را از طرح و رنگ‌ها داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا